| Letticia a întrebat:

Buna,TPU! O noua intrebare nu-si gaseste raspuns, cel putin din partea mea.Stau la bloc si bunica mi-a dat o planta in ghiveci.Problema e ca se ofileste repede, nu miroase si nu are floare deci prin urmare nu poate fi colorata.Mie imi plac plantele colorate si frumos mirositoare.Imi puteti spune plante de gen care daca se poate sa fie si usor de intretinut. Puteti pune si poze?
Dau funda si am nevoie de raspuns rapid!

5 răspunsuri:
| adrianadi97 a răspuns:

Crotonul,muscata,brandusele,coleusul,cyclamenul,gloxinia...acestea sunt putine din plantele viu colorate de apartament, scuze ca nu am pus poze dar sunt in graba.

| Letticia explică (pentru adrianadi97):

Nu e nimic.Ma refeream doar daca vreti sa puneti poze, dar merci oricum...

| adrianadi97 a răspuns (pentru Letticia):

Imi dai funda?puppy dog eyes sunt singurul care ti-a raspuns

| Letticia explică (pentru adrianadi97):

Da,dar astept sa-mi mai raspunda...

| Trybest a răspuns:

Plante frumoase cu flori sunt kalanchoe, cyclame, gloxinii.
se gasesc la florarii; dupa achizitionare obligatoriu le schimbi ghiveciul, pui pamant de sera si le uzi moderat