| Andr33a123 a întrebat:

Vreau sa imi zugrvesc camera. dar am o problema ..nu stiu ce culoare sa fac pereti..la mine in camera "predomina" ca sa zic asa maro {mobila covor, parchet} credeti ca u albastru deschis ar merge?. daca nu atunci ce culoare?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| maryan1997 a răspuns:

Un albastru deschis sau un violet deschis

8 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Verde paraz iese misto de tot eu am pus si draperii portocalii si este super tare

| Aphrodytha a răspuns:

Nu consider ca albastru merge cu maro-ul. eventual un portocaliu pal. Parerea mea.

| NeverSayNever a răspuns:

Verde spre albastru, albastru sau un roz pal.

| CISCO a răspuns:

Da eu ca zugrav in apartamentul meu am zugravit culoarea alba in toate camerele albul merge cu usile cu mobila cu parchetu cu gresia, vreau sa va spun ca, culorile au efecte asupra stari de plictiseala de bucurie de nervi sau de relaxare aveti mare grije ce culori folositi ca nu e de gluma, in general eu cand zugravesc apartamente si nimeresc la camera fetelor ma roaga sa le fac camera toata albastru deschis asa le place eu pot sa dau idei multe acum depinde ce mobila pune in camera ce perdele ce draperi ce aplica sau lustra find fata are dreptul sa aleaga culoarea sa zicem roz, albastru deschis, ub galben slab, inainte lumea vroia portocaliu aprins erea frumos acum mie mise pare tiganie si porcaria cu arcadele cu spoturile e tiganie totala eu merg pe simplu alb usile in casa toate la fel perdele frumoase parchet incepind cu maron deschis, inchis, pina la alb spre gri bine aveti ce alege gresia eu am gresie mare 60+60 pe hol si in bucatarie un crem deschis pe balcon am pus o gresie de 33+33 si am zugravit alb am pus o aplica frumoasa am inchis balconu cu termopan si gata, dar ideea ca am pus tot balconu de sus pina jos cu termopan am avut noroc ca am avut geamuri inainte la baza de jos, le-am daramat si gata, nu imi place cum fac uni cu tavane din astea cu spoturi costa si mult la manopera si la materiale si nu imi place tigania, merg pe simplu clasic si elegant, putina mobila si de calitate,

| Alexis7591 a răspuns:

Merge,crem sau galben.

| Andr33a123 explică:

Scuze pentru greseli

| x3Sunshine a răspuns:

Foloseste un galben ca totusi e o culoare frumoasa si vine vara happy

| x3Sunshine a răspuns:

Un galben happy