| Ioan8703 a întrebat:

Bună. Vreau să investesc într-un sistem fotovoltaic, însă nu sunt convins care mărci de panouri și invertoare ar fi cele mai bune. Din experiența dvs., ce puteți să-mi recomandați?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Toata lumea fuge după Canadian Solar si Sun Power, iar la invertoare se bat pe Fronius si Huawei. Cum insa toti producătorii ofera peste 10 ani garanție, nu cred ca e cazul sa iti faci probleme de calitate.
Vezi ca e in curs programul de finanțare casa verde 2023, daca îndeplinești condițiile, ar fi pacat sa ratezi ocazia.

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Poti lua trial de la valentin software pentru PV sol si sa iti faci singur calculele punand marci de panouri si invertoare din baza de date. Recomand inverter fronius sau Huawei. Bafta

| Solar1000 a răspuns:

Aveti o multitudine de optiuni de sisteme fotovoltaice pe solar1000.com : https://solar1000.com/categorie-produs/montaj-sisteme-fotovoltaice/

Preturi foarte bune, panouri longi si invertor Huawei

| Ioan8703 explică:

Salutare. Pana la urma sunt pe cale sa instalez un sistem on-grid de 5kW cu invertor Huawei si panouri Longi. Asta a fost recomandarea unei firme din Brasov cu care colaborez acum, iar cu permisiunea admin-ului las si un link: https://genersy.ro/sisteme-fotovoltaice

Va multumesc celor care mi-au raspuns. Am vazut ca printre altele si voi ati recomandat varianta Huawei.