| GeorgeVoicu1971 a întrebat:

Bună ziua. Am achiziționat un instant pe gaz Calore TF11csc premium. L-am instalat am conectat apa gazul și burlanul de evacuare. Când dau drumul la instant merge cam 5-6 secunde și se oprește și afișează eroarea e5. În cartea produsului zice ceva de evacuare legat de evacuarea gazelor arse. Am verificat burlanul și nu este înfundat. Ventilatorul instantului funcționează flacăra merge. Dacă opresc și dau drumul de mai multe ori merge. După ce îl opresc iar nu mai vrea și trebuie sa încerc de mai multe ori ca să meargă iar. Ce poate fi sau ce pot face eu sau ce sa mai încerc. Mulțumesc

1 răspuns:
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Salut calore cea mai prosta firma
Încearcă sa dai burlanul jos deschide un geam și vezi dacă merge nu are suficient oxigen instantele pe gaz funcționează cu oxigen
Mai poate influenta gazul dacă e GPL sau de la reta apa la fel de la hidrofor sau rețea
Dacă fără burlan merge senzoru de oxigen e defect fai retur și ia ariston