| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua zile s-a oprit gazul. Bine, au anuntat asta si trebuia sa dea drumul astazi la ora 09:00. Este scris pe afis. De vreo ora tot incerc sa aprind aragazul si vine gaz putin, aprind si flacara este mica. Trec 5 secunde dupa care se opreste si in ciuda faptului ca butonul de la aragaz este pornit, nu aud sa scoata gaz. Mai trebuie sa astept? Sa fie cumva aer pe conducta de gaz?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Nu mai umbla pe aragaz! Daca nu este gaz, il inchizi robinetul si veti putea sa astepti pana mai tarziu si apoi sa verifici daca este gazul! Trebuie sa astepti pana vine specialistul de la gaze pentru verificare! Pana atunci foloseste resoul pentru gatit daca ti-e foame! Iti recomand sa cumperi o butelie mica de voiaj pentru miniaragaz cu un singur ochi pentru rezerva (adica sa pastrezi in caz de intrerupere furnizare gaz)!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Vezi cum faci sa te vedem pe la stiri!