| diteradrian a întrebat:

am o combina frigorifica Polar, si de ceva vreme nu mai ingheata congelatorul.Ma ajuta cineva va rogbig grin funda.

Răspuns Câştigător
| gicaputinica a răspuns:

Daca frigiderul raceste, inseamna ca nu ai pierdut agentul de racire (freon sau ce are el).
Incearca sa-l tii decongelat doua trei zile si sa-l pornesti iar.
Daca incepe sa raceasca congelatoru dar nu congeleaza, ori ai dop pe conducta ori presiunea de agent nu mai este corespunzatoare. In ambele cazuri, fuga la specialist!

| diteradrian explică (pentru gicaputinica):

Multumesc mult, o sa-l duc la specialistbig grin

3 răspunsuri:
| JustSomebody a răspuns:

Buna.
1 Daca mai este inca in garantie ai putea sa contactezi firma de unde ai cumparat combina frigorifica si sa ii ceri explicatii si ajutor celor de acolo.
2 Nu cred ca este cineva pe TPU care sa se priceapa la reparat congelatoarelaughing plus ca ar fi prea greu sa ti-l repare virtualtongue glumesc.
Intereseaza-te si tu si cauta o persoana care se pricepe;
3 In cazul in care nu mai este in garantie tot cred ca poti cere ajutorul celor de la firma respectiva pentru reparatii contra cost.
Sper ca te-am ajutat.happy