| royeti a întrebat:

Aveti idee ce acte sunt necesare pentru racordare la apa si canalizare in Costinesti la Raja? Mentionez ca am autorizatie de constructie pentru casa pe acel teren. Care sunt urmatorii pasi? Ms.

6 răspunsuri:
| babyalexa a răspuns:

Eu am avut de curand nevoie si este mare birocratie la constantacryingmi-au cerut planul spatiului,planul terenului aferent acestuia,copii dupa toate actele casei, aviz de la raja cum ca ei autorizeaza ca o firma specializata sa traga apa, apoi nota de receptie a lucrarii(pe aia o primeai de la firma respectiva care, apropo, costa de te usuca).Asa ca am renuntat si mi-am facut put de 15m adancime si acum nu mai am treaba cu apa.

| babyalexa a răspuns:

Eu am avut de curand nevoie si este mare birocratie la constantacryingmi-au cerut planul spatiului,planul terenului aferent acestuia,copii dupa toate actele casei, aviz de la raja cum ca ei autorizeaza ca o firma specializata sa traga apa, apoi nota de receptie a lucrarii(pe aia o primeai de la firma respectiva care, apropo, costa de te usuca).Asa ca am renuntat si mi-am facut put de 20m adancime si acum nu mai am treaba cu apa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru babyalexa):

15 sau 20m? in costinesti?

| babyalexa a răspuns (pentru anonim_4396):

Techirghiol,2o metrii.La 6 metrii a dat de apa si a mai sapat pana la 20 pentru a gasi apa potabila si pentru ca izvoarele sa nu sece in timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru babyalexa):

Multumesc