| xyz12309 a întrebat:

am un zarzar(corcodus) bătrân, undeva la 20 de ani, gros, dar care am descoperit recent ca e putred in mijloc si e infestat de furnici care si-au facut cuib in el, am curățat tot interiorul de cuibul de furnici, dar acum este foarte găurit pe dinăuntru, se mai ține decât pe margini trunchiul, nu as vrea sa il tai, dar este foarte putin susținut acum si exista riscul sa cada peste oameni si casa, ce as putea face pentru a nu-l tăia, e cimentarea interioara o solutie sau pot face altceva?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, scapi de furnici.
In al doilea rand, poti lega pomul de un par batut bine in pamant sau de alte obiecte stabile, care sa-l asigure.