| emmmaaaaaaaaa a întrebat:

Buna ziua as dori sa imi cumpar un boiler electric de le Dedeman. Va rog sa imi spuneti daca in pretul afisat acolo sunt incluse toate cele necesare, sau ce imi trebuie pentru instalare, Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Boilerul nu contine decat kitul minimal de montare pe perete(suport,dibluri,suruburi si eventual supapa de siguranta),mai trebuie sa achizitionezi un robinet de racordare la apa rece, unul pentru golire (in cazul inlocuirii rezistentei sau a elementului de protectie anticalcar), precum si doua racorduri flexibile pentru apa rece/calda.Cel mai bine este sa chemi un instalator, pentru montaj, si un electrician (deoarece ai nevoie si de o priza pentru boilerul electric, cel mai indicat este sa fie una pe un circuit separat de la tabloul de sigurante si protejat cu releu diferential). Respecte

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In cutie gasesti boilerul si instructiunile. Eventual si niste dibluri si suruburi groase.
Nu stiu la ce te mai astepti tu. Tevile necesare, eventual robinetii te privesc. Ala care vinde boilerul n-are de unde sa stie la ce distanta de baterie il montezi tu.