| alexandrubt13 a întrebat:

cine poate sa imi spuna sau sa-mi recomande un soi sau mai multe soiuri de vie care au crestere viguroasa pentru o bolta mare, dar fara soiuri hibride. Eu pot, de exemplu, recomanda din proprie expierenta soiul moldova si chiar lidi, dar doresc si alte soiri de prefarat alb, deci fara stropit des si f rezist la ger e vb de bolta f inalta, multumesc.

3 răspunsuri:
| onyvirus a răspuns:

Fleura

| alexandrubt13 explică (pentru onyvirus):

Asta e soi hibrid acum au aparut altele am si asa ceva dar alba 2 butuci

| relian a răspuns (pentru alexandrubt13):

Ok ma lamurii si eu, sincer nu stiam ce au mai scos astia acum.Deci au facut incrucisari intre dibrizii aia direct producatori cu vitele nobile.Ei uite ca asta nu stiam, o sa vad si eu cum apare o astfel de vita.Imi pare rau nu stiu ce vite is cauta si tu pe google, desi eu sau marea majortate folosesc HDP pentru bolti.Ppt restul vin stiu si eu accept doar vitele nobile.Dar na fiecare cu cel doare.Scuze pentru raspunsu dat sus, aia e mai invat si eu cate ceva, astea is nouta pentru mine, bine ca nici nu am mai citit sau sa ma ocup cu vite.