| TronicX a întrebat:

Buna ziua dragi romani.Recent am constatat ca din curtea casei mele s-au furat niste obiecte valoroase...As vrea sa imi dotez casa cu un sistem de alarma+camere video(asta cred ca ar trebui, nu ma pricep ce ar trebui sa iau). Aveti idee sau o recomandare de unde pot comanda un pachet antiefractie?

2 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Daca e vorba de furtul din curte un sistem antiefractie e limitat de obicei la casa. Exista acele bariere infrarosii care pot delimita un perimetru, insa nu prea sunt acceptate de firmele de paza datorita alarmelor false pe care le genereaza. Un caine te pazeste de multe insa necesita prezenta ta. Camerele sunt un avantaj desi cateodata ele insele devin tentatii pentru hoti. Insa cel mai bine este sa vorbesti la o firma care se ocupa cu instalarea sistemelor, astfel poti obtine si informatii asupra preturilor.

| Denis2597 a răspuns:

Nu stiu cum gandesti tu, dar eu inainte sa ma gandesc la alarme, sisteme de securitate si alte chestii de astea as opta pentru un caine de paza.In caz ca esti un om important al societatii care are bani multi, lucruri de valoare, poti sa optezi pentru o firma de paza(BGS SECURITY).