| IsărescuAndrei a întrebat:

Aș vrea să îmi dotez compania cu o casă de marcat. Vreau să știu dacă există case de marcat cu memorie fiscală nelimitată sau cu mai mare de un milion de coduri. Dacă nu, se pot introduce carduri de memorie? Aș vrea, dacă se poate, o recomandare de casă de marcat sau firmă de unde pot cumpăra. Mulțumesc anticipat și rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Daca ne-ai fi si spus din ce oras esti, ar fi fost OK. Firmele specializate în vanzarea acestor aparate, te pot ajuta mult mai mult ca noi. Numai bine!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La un numar atatde mare de repere trebuie sa ai si o firma pe masura.
Iar acele firme nu mai lucreaza doar cu o amarata casa de marcat, ci cu un sistem informatic extins, care lucreaza in retea: mai multe caserii conectate la un server si alte calculatoare (vezi supermarketurile).
Daca acum iti pornesti compania, ti-i destul, in prima faza, aproape orice casa de marcat, eventual conectat la un calculator (pentru baza de date). Dar ai si posibilitatea sa tiparesti bonuri fiscale si direct de pe calculator, cu acordul fiscului.