| Arwenn a întrebat:

Merge sa dau cu tencuiala structurata peste glet? MA gandesc si la anii urmatori daca s-ar umfla sau altele.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca gletul nu se cojeste, merge fara probleme, insa neaparat trebuie aplicat grundul de amorsare. Vei vedea ca in instructiunile acestuia scrie negru pe alb ca se poate aplica peste gletul de var sau de ipsos.

| darrio2007 a răspuns:

Niciodata.Nu tine pe glet.A doua zi este toata jos.Numai pe tencuiala.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Nu, nu merge nu o să țină mult!
Bye!winking

| lpavel a răspuns:

Te-ai gandit bine! NU, nu merge, sunt sanse foarte mari ca dupa ceva timp sa se umfle...
Trebuie sa dai gletul jos (manual sau cu un flex) apoi poti tencui dar NU inainte de a da cu sprit sau amorsa ca sa cureti peretele de praf!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa dai cu amorsa peste glet si tine fara probleme. Si peste tencuiala este recomandat sa dai cu amorsa sa tina. Spor la treaba