| QuaresmaSorin a întrebat:

Ce e mai bine sa dau peste tencuiala tinci sau glet?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ambele.Primul,bineanteles,tinciul.Ultimul doar daca vrei sa iti iasa peretii mai fini.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ideal ar fi tinci si apoi glet. Dar merge si direct glet. Merge si doar tinci, dar peretii nu vor iesi fini.
Daca vrei o treaba pe viata, poti trage pasta de imbinare pentru rigips. E mai scumpa, se slefuieste mai greu, dar adera foarte bine la suprafata, nu se cojeste si nu se fisureaza in timp.

| kanechy a răspuns:

Recomandat ar fi sa ii dai cu tinci deoarece pereti respira si asta este cel mai recomandat.
FUNDA?

| PavelAndrei78 a răspuns:

Daca stratul de tencuiala este denivelat, atunci poti veni cu un strat de tinci. Gletul vine peste tinci, eu am folosit gletul meseriasului GM20 fara sa mai dau tinci; a iesit foarte bine peretele.

| Domingo_Albert_1974 a răspuns:

Nu se da glet laughing
Deci tencuiala!

| darrio2007 a răspuns (pentru Domingo_Albert_1974):

Asa ai in casa, vericule?