| Anatimis a întrebat:

Buna ziua! Nu sunt informata dar as vrea sa renovez in casa, am mobila de lemn masiv și nu as vrea sa o arunc. Oare știți ceva firme care cumpara mobila de genul?
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Am lucrat cindva intr-o timplarie. Se aduceau piese de mobilier vechi si foarte vechi. Eu le curatam de vopsea, mizerie, incit raminea lemnul frumos curat, si timplarii le reparau. Patronii dadeau cum ar veni acum citiva zeci de lei pe o piesa, si le vindeau ca mobilier "vintage" la straini cu sute de euro, chiar si peste o mie de euro modele mai deosebite.
Am spus ca sa intelegi ca poti avea ceva de valoare in casa, si, vinzind-o, sa poti primi niste banuti frumosi pe acea mobila. Daca are anumite forme, incrustaturi, motive florale de exemplu, poti fi sigura ca poti da mobila, si nu pe bani putini. Dar trebuie sa gasesti cumparatorul. Eu zic ca merita cautarea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu as face altceva: un meserias ti-o poate reconditiona de zici ca-i noua. Noile mobile sunt facute din carton presat. Un vecin a cumparat mobila de 5 ani si deja se despoaie.

| Anatimis explică (pentru Salontanul):

Dar totuși exista ceva firme care cumpara mobila de genul, deșii o pot recondiționa nu știu cât de,, modernă " o poate face

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo de intreabarea ta: daca scrii pe Google vei gasi meseriasi care cumpara mobila pentru reconditionare. Nu stiu din ce zona esti! https://bit.ly/3oOW2wg

| Anatimis explică (pentru Salontanul):

Înțeleg, mulțumesc mult

| Iote a răspuns:

Eventual anticarii o pot cumpara. Dar iti dau foarte putin.
Poti eventual sa dai anunt de vanzare pentru persoane fizice.
Nu inteleg cat de moderna o vrei la reconditionare. Ea va ramane la fel, dar reparata, vopsita. Nu ii schimba forma.

| mihaipopovici a răspuns:

Am intrat pe Chilipirul-Zilei.ro si au vazut ca au reduceri foarte mari! Au o gama variata de produse, produse de calitate si la preturi corecte. Daca vreti vrea-un imobiliar aveti un cod de reducere : CUPON5
LINK SITE : https://bit.ly/3CMcwv5