| Sorinellic a întrebat:

Buna ziua! O parere informativa doresc. Pentru montarea unui dulap de dormitor cu usi glisante cu marimea de 200/240 cm si un pat cu tablie tapitata cam ce costuri de montaj ar veni pentru ele, ori pot sa ma apuc sa le montez singur, desi nu am facut nicioadata si nu detin sculele specifice (nu le-am desfacut din pachete sa vad de au schita de montaj) Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chemi un vecin /prieten mai indemanatic si priceput, sa te ajute.
Langa 2-3 beri se rezova problema.winking

| adryang78 a răspuns:

Costul montajului diferă foarte mult, în funcție de zona țării și mărimea localității. Nu te sfătuiesc să te apuci de unul singur sau cu vreun Dorel, dulapul cu uși glisante este destul de pretențios la montaj. Sunt diverse tipuri de șine de glisare și ghidaj. Și tăblia tapițată e posibil să ridice anumite probleme, depinde de suprafața tapițată și sistemul de prindere pe lonjeroanele patului.
Cel mai bine este să te interesezi la o fabrică de mobilă și să iei un meseriaș bun care să facă lucrarea.