| bonjordoking a întrebat:

Detin o tableta Nexus 7 si doresc sa stiu daca pot conecta un modem de internet la ea, sau poate numai Wi-Fi? Doresc raspunsuri concrete! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| faranume123faranume a răspuns:

Da,dar doar cu modem tip stick.Ai nevoie de un adaptor mini usb-usb.Imtroduci adaptorul in tableta, si stickul in adaptor.Mergi la setari si undeva trebuie sa scrie "Mai multe/More.Da acolo si, de acolo te descurci

2 răspunsuri:
| Eiccjsjdijcdj a răspuns:

Activezi wi-fi si te conectaezi la retaea(daca are parola scrii parola)