| antonio691938 a întrebat:

Pot da cu var sau lavabilă peste zugraveala veche ( humă )? Va multumesc.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți, dar nu prinde bine. Se cojește. De preferat să dai jos huma mai întâi șl apoi dai cu lavabil

| Arthiom a răspuns:

Daca vrei sa dai cu var normal merge pe huma, daca vrei sa dai cu lavabila, nici sa nu incerci ca nu adera(nu se prinde) si ai sa te bati cu pumnii in cap dupa.

| DanielaAncuta a răspuns:

Huma trebuie indepartata, se obicei se indeparteaza prin spalarea peretilor. Nu este un lucru usor, dar este obligatoriu. Lavabila nu se prinde de huma. Sa dai si un strat de amorsa. Eu am luat o lavabila cu amorsa la pachet. Am luat din Dedeman Aeria Gold all-inclusive.