| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajele unei varuieli cu huma vs una cu lavabila?

3 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Nici un avantaj concret in afara faptului ca huma poate fi mai ieftina.

| elisa_2627 a răspuns:

Este mai usor de executat, asta in cazul daca pe pereti ai tot huma.Noi asa am procedat.Intrucat nu am mai fost nevoiti sa dam jos tencuiala si a fost ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Huma: rapid si nu trebuie sa pregatesti peretii, dar daca dupa vrei sa schimbi si sa iti varuiesti este crima si pedeapsa. Huma trebuie spalata, peretii reparati asa ca mai bine varuiesti din prima.
Lavabila: nu e asa rapida dar pe termen lung e alegerea perfecta. Eu am ales vopsea pe care daca versi ceva poti sa dai cu o carpa umeda si se ia. E super tare. Si apoi daca vreau sa imi schimb culoarea, merge mai repede decat daca as vrea sa schimb huma.
Cu huma poti da si tu si cu lavabila daca peretii nu au nevoie de reparatii prea mari, dar daca totusi au, cheama un specialist.winking