| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!

Stie cineva ce inseamna acest semn de la aerul conditionat?

Multumesc

https://ibb.co/KWgRpSz

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este ceva legat de compresor. Nu pare a fi o eroare, avand culoare verde. As zice ca indica faptul ca este in functiune compresorul, dar intrucat la aparatele mai noi nu am mai intalnit acest simbol, e doar o simpla banuiala.
Da-ne modelul si poate ne ajuta google.

| mihai69 a răspuns:

Manualul de utilizare ce spune?

| skzstyle a răspuns (pentru mihai69):

Aerul conditionat are peste 10 ani si nu mai am manualul de utilizare, si nici pe google nu gasesc mare lucru

| mihai69 a răspuns:

E ceva legat de compresorul de aer...
https://www.vectorstock.com/......r-32326565 - cu asta seamănă.

| relian a răspuns:

Poate o fi ceva de service, sa arate ca ar fuctiona compresoru nu cred, pentru ca s emnul ala fulgul ala aia inseamna ca deja merge pe rece, deci merge compresoru.Baga pe Youtube, dar cauta in limba engleza, scrie ce brand de aparat ai model eventual si stiu si eu scrie air conditioner simbols, sau ceva de genu asta la ce aparat ai tu si s-ar putea sa gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care dintre ele, că sunt trei?

Răspuns utilizator avertizat