| marcelinio11 a întrebat:

va rog sa ma ajutati in legatura cu umezeala la o casa din chirpici cu fundatie de caramida, daca as sapa un sant in jurul casei la 0, 50 m de casa, pe langa trotuar, adanc de 0, 70 m, si as pune un tub de drenaj ca sa nu ajunga umezeala la casa, iesirea sa fie in canalul din strada, ar fi o solutie buna? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Cu siguranta ar fi o solutie buna pentru problema umezelii, insa o sapatura in apropierea fundatiei este contraindicata la rezistenta.