| Mihaiii a întrebat:

Camera mea nu este una foarte mare, foarte moderna, dar in schimb nu are nimic special in ceea ce priveste amenajarea! Cum sa imi personalizez camera ( in afara de sa pun afise sau postere )? big grin Mentionez ca pereti sunt albi, si am jaluzele albastre si lenjeria de pat tot albastra!

18 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

O floare mai deosebita?

| arrriadna a răspuns:

Salut. Eu faceam asa (incepand de la 11 ani; acum regret ca n-am lasat pe nimeni sa ma ajute, fiindca am spatele prastie- deci cere ajutor!). Am adunat toata mobila in mijlocul camerei - mai putin patul ca era prea greu. M-am invartit cateva ora, analizand care obiect unde ar sta mai bine si apoi... Le-am asezat cum "mi-a sunat". Faceam asta de 3-4 ori pe an, cand ma plictiseam de "aerul camerei". Am vrut la un moment dat "colt de biblioteca si mi-am pus biblioteca (un raft nu f inalt) langa birou. Apoi m-am orientat "feng shui". Alta data am vrut "colt de lectura" si am pus un fotoliu si un scaun rotund cu fata de masa langa geam. Poti sa iti pui stelute fosforescente sau alte figurine (dar ai grija de unde cumperi sa fie plasticul ala mai gros, altfel nu emana multa lumina). Poti sa prinzi pe perdea stelute si figurine colorate. Poti sa schimbi culoarea mobilei (doar daca e mai veche) folosind autocolant- da' vezi ca asta cere musai ajutor, e greu de pus "perfect". Se poate- lasa-ti imaginatia sa "zburde". Bafta! (precizare: prima data cand am mutat mobila sa fie pe placul meu am asteptat sa raman singura acasa big grin dupa inca o mutare mama s-a obisnuit cu ideea ca fi-sa e cam "cu pluta".).

| Puiutz a răspuns:

Si eu ma gandeam la asta in careva zi:D.
Sunt bune ideile celor de mai sus, dar poti sa incerci si aici http://www.soscasa.ro/. SOS salvati-mi casa :) ei mereu au niste idei atat de originale si interensate:x. Vezi poate gasesti ceva usor de facut si dragut in acelasi timp.

| ?! a răspuns:

Ai putea sa-ti faci niste poze cu prietenii tai, scoti pozele la imprimanta si le lipesti prin camera love struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place mullt cum e camera mea.

| Alisa a răspuns:

De exemplu eu mi-am pus poze prin toata camera poze cu persoanele care le iubesc cel mai mult si acele poze imi amintesc de niste momente deosebite din viata mea, mereu cand le privesc. love struck

| Daviiiiiid a răspuns:

Niste bibelouri cu delfini niste scoici daca ai fost la mare si daca ai puzzleuri cumparati niste rame si pune-le pe perete dar te rog raspunde-mi si uh la intrebari

| deea_1980 a răspuns:

O lustra in forma de fluture sau floare ar fi frumos.sau niste stickere pe pereti sunt ff dragute. Sper ca te-am ajutat.Pawinking

| andreea4ever a răspuns:

Sa iei plante atrificiale si sa le pui in camera, in vaze mari, ornamentale, jucariile de plusi agatate pe o sfoara si puse in cui.Mai poti incerca sa iti iei o bucata mare de carton si sa desenezi pe ea o floare, un ursulet, o inima, poate chiar si un evantai... apoi sa o pictezi si sa o decupezi si sa o pui pe perete.Iti poti lua niste perne mai colorate si cu niste imprimeuri mai speciale.

| jump a răspuns:

Intai, scapa de jaluzelele albastra(nu se mai poarta)schimba`le cu ceva din bambus sau iuta.(daca ai parchet, ia`ti o nuanta asemanatoare). o oglinda imensa cu rama de lemn sau fier ar mai fi o treaba. daca ai de gand sa schimbi culoarea peretiilor, schimb`o cu:doi gri+tavan si doi rosu` aprins.big grin.cum spunea si ariadna:autocolant-venghe.si vaze, kitch`uri.happy

| dennnnnnisa a răspuns:

Poti sa ii pictez, cineva din familie si a facut fluturi deasupra patului, sau un evantai maaare cum zice one, un colaj despre tine sau alte subiecte...eu sincer mi-as agata pe o placa toti cerceii si bijuteriile mele in camera sa se vada averea mea de plastic si alte metalelaughingcu toate ca ar spune parintii ca am innebunithappy

| Georgy_1051 a răspuns:

Ai putea sa sa-ti desenezi o floare pe un perete cu culoarea negru, ai putea sa pui tablouri cu peisaje, sau altele.

| Pisik a răspuns:

Eu mi-am pus pe tavan stelute fosforescente :X Atat de dragut arata noaptea.
In plus. Iti poti pune tot felul de accesori.lumanari pe rafturi, o vaza cu flori. Un tablou dragut pe perete.
Lasati imaginatia sa zburde smug. Eu am tot felul de ornamente, fluturasi din panza agatati de candelabru laughing doua trei animaluse de plusblushing... big grin

| judygreer a răspuns:

Se gasesc in magazine de cadouri tablouri moderne foarte dragute. care te pot reprezenta, de exemplu, eu am un tablou artistic cu o lalea, floarea mea preferata.

| genygeny a răspuns:

Sal parerea mea este sa faci o culoare mai vie un mov ar fi super daca iti place, si un tapet decorativ pe un perete automat schimba aspectu o flaore.

| teutzzzza a răspuns:

Daca e mica poti sa o mai "largesti" putin cu oglinzi puse pe perete!
http://my-interior-decoration.ablog.ro/categorie/1168/

| G3D a răspuns:

Eu am comandat online jaluzele de aici https://jaluzele-bucuresti.ro/......le-127-mm/