| RealKing01 a întrebat:

Care e mai buna, drujba pe acumulator sau benzina?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Diferența e aceeasi ca intre un candelabru si
o lanterna de telefon. Cand mergi la furat e mai buna lanterna.

| mihai69 a răspuns:

Ambele sunt bune, doar că una pe acumulator care face aceeași treabă cu una pe benzină (sau chiar electrică - la rețea) e cu mult mai scumpă. Iar când termini bateria, musai să ai minimum încă una plină de rezervă. Și costă mult și aia.

| relian a răspuns:

Drujbele se numesc de fapt fierastraie, Drujba este un brand rusesc pentru o astfel de scula laughing

Care ar fi cea mai buna? Pe benzina.De ce? Benzina cumperi atunci cand ai nevoie, poti folosi scula in orice loc, si poti taia cu ea ore intruna, ceea ce cu aia pe baterie nu prea poti.

In plus de asta daca tai ceva asa ocazional, cea pe baterie daca bateria nu prea este folosita se duce de suflet.
Fierastraul cu baterie folosesti asa daca ai de taiat putin si lemne mai subtiri.

La fiecare ai avantaje si dezavantaje, deci cumperi fctie de ce ai tu nevoie si cit te pricepi sa folosesti o scula.

| Brizbriz a răspuns:

Aia din Texas Chainsaw Massacrehee hee

| DeMicUnCălător a răspuns:

Depinde pentru ce o iei, Dacă o vrei s-o cumperi pentru a spune prietenilor că ți-a luat drujbă, i-au pe aia pe baterie, dacă vrei s-o iei pentru a tăia lemmne cu ea, i-au pe aia pe benzina și de 50cc

| AlinRO666 a răspuns:

Benzină, logic!