| truliluli a întrebat:

Care este cea mai rara floare din lume?

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Orhidea shenzhen.

| cuore a răspuns:

"iubirea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca mairarul.

| problematic a răspuns:

Cea mai mare floare din lume se numeste Rafflesia arnoldii, un specimen rar care creste in padurile din Indonezia.

exact asta am cautat si eu pe google.si uite ce am gasit
http://www.apropo.ro/wow/cea-mai-mare-floare-din-lume-poze-5564471

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Orhideea

| CaTaLiN41729 a răspuns:

Magnolia de august!thinking presupun

| 1Many a răspuns:

Cea mai mare floare din lume se numeste Rafflesia arnoldii, un specimen rar care creste in padurile din Indonezia.

| coolestpageer a răspuns:

Rafflesia arnoldi; ORHIDEEA SHENZHEN; TITAN ARUM; ORHIDEEA ROTHSCHILD; Liana de jad; Tacca Chantrieri; Drosera capensis; Orhideea fantoma nu exista o "cea mai rara" insa cele enumerate mai sus sunt foarte rare(in mod egal) fundita?

| PissyX a răspuns:

Ce frumos iti raspunde lumea folosind google laughing. lol