| constantyna a întrebat:

Care sunt cele mai bune firme de asigurari pentru asigurarea obligatorie a locuintei, care in cele 20 de euro ofera si asigurare contra incendiilor si inundarii cu apa a vecinilor? Am auzit ca pe 15 ar fi ultima zi fara amenda.Multumesc! Ce ofera asigurarea de 20 euro?-primele trei firme de asigurari, si care e cea mai buna, mai serioasa?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, chiar crezi ca ar fi una mai buna ca cealalta? NUUUUU!, fiecare firma de asigurare isi atrag clientii prin diferite tertipuri, apoi cand fereasca cel de sus ajungi la ei, umlii de iti sar capacele, a fost un caz chiar dat si la tv, o fam, a investit intr-o vila bani multi, da multi tare, mobila pe masura, era super vila, apoi au venit inundatiile, si a distrus tot, mentiona doamna ca facuse asigurare, si zicea clar ca: in caz de calamitate naturala, spargere, incendiu etc, firma de asigurare te va despagubii aproape 100%, apoi canddoamna a cerut sa se constate dezastru, si sa primeasca despagubire, surpriza...doar 20000 de euro a primit, deci? care firma e buna?happywave

| mami a răspuns:

Este normal ca a primit doar 20000 eu daca asigurarea a fost 20000 eu
nu am vazut emisiunea dar daca acea firma de asigurari i-a promis 100% despagubire asa au facut i-au dat echivalentul politzei de asigurare 100% pentru care a platit doamna 20 eu

acum raspuns la intrebare
eu personal am facut asigurarea la astra la 20+5 eu
poti intra pe situl lor si vezi toate bonusurile la sectziunea gospodarul

| andreea3216 a răspuns:

Toate firmele de asigurari care ofera asigurarea obligatorie a locuintei sunt de incredere, ele actioneaza impreuna, toate riscurile fiind reasigurate.
Asigurarea de 20 de euro ofera protectie impotriva riscului de cutremur, inundatie si alunecare de teren.