| BigLike a întrebat:

Cunoasteti vreo companie de asigurari auto care ofera servicii internationale? Ma refer la faptul ca acea asigurare sa fie valabila si in alta tara. Eu locuiesc in Anglia si recent am obtinut permisul de conducere si as vrea sa merg acasa si sa imi cumpar de acasa o masina ieftina si sa fac asigurarea acasa in asa fel incat sa nu fiu nevoit sa platesc aici pentru ca e foarte scumpa deoarece sunt incepator nu as reusi sa imi permit insa daca as reusi sa fac toata asta cu o companie de acasa ar fi mai bine. Va rog daca cunoaste cineva o companie de asigurari care ofera si servicii in alta tara (UK) va rog sa ma ajute cu niste sfaturi si cu numele acelei firme ofer funda rog si ifer seriozitate.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ceri de la compania de asigurari Cartea Verde. E valabila in toate tarile UE. Asta, in caz ca nu ti-au trimis-o cand ai facut asigurarea.

| xerxes1 a răspuns:

Cu numere de Ro o sa ai magnet la politisti.

| venividivici2017 a răspuns:

Bell,Admiral pentru UK.In primul an platesti mai mult, eu am platit 107 lire pe luna, acum platesc 60.Cu numere de Romania, depinde de "bulanul" pe care il ai. Poti sa fii oprit in trafic, poti sa nu fii...dar de ce sa te risti? Ai o perioada de 6 luni sa circuli in UK cu o masina din Europa, apoi trebuie sa duci masina in tara si sa te intorci dupa 6 luni. Daca esti oprit iti poti lua amenda sau o sa ai termen sa trimiti masina in tara, or sa te verifice la adresa.Mai bine cumpara-ti o masina cu un motor de 1l sau mai mic, esti incepator oricum, si te adaptezi legislatiei britanice. Good luck!