| bri1938r a întrebat:

Cat ar costa construcția unei case cu tot cu mobila lângă Targoviste (50km cel mai departe max) cu terenul necumparat, iar casa sa aibă 3 camere +sufragerie, sa fie în jur de 100 mp?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ce inseamna teren necumparat? Adica nu l-ai cumparat inca si urmeaza sa il cumperi? Nu trebuie sa il cumperi pentru ca il ai sau urmeaza sa il primesti?
Casa in sine clar va costa peste 50.000 de euro, mai ales ca evident nu ai cunostintele necesare pentru a te ocupa singur de ridicarea ei. Limita superioara nu exista, pana si mobilierul poate costa cateva sute de mii de euro.
Daca trebuie sa includem si valoarea terenului, chiar nu poate nimeni sa iti calculeze. Doua terenuri alaturate pot avea preturi total diferite.

Bula
| Bula a răspuns:

In functie de starea casei, poate fi de la 50 mii euro in sus (chiar daca e casa de lut).

| sierra1 a răspuns:

Ceva intre 20 mii și de vreo de 100 ori pe atâta!