| andreirobert123 a întrebat:

Cat consuma un cazan pe lemne Viadrus pe timp de iarna?
Casa are 80 metri patrati, izolata cu polistiren de 5.
Vreau raspunsuri de persoane specializate! Multumesc.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.dedeman.ro/ro/cazan-combustibil-solid-d7-35kw-viadrus.html
Uite un link ca idee...
O zi buna sa ai:)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu nu sunt "specializat" dar totusi ti-as pune intrebari de bun simt inainte de a-ti da un raspuns: ce tip de cazan este? Adica n-ai dat denumirea completa. Viadrus U22 D-5 de exemplu. Alta: cate calorifere ai si cati fac baie in casa? Ce fel de lemn folosesti? Salcam, stejar sau brad? Folosesti si carbune? Apoi poate cineva sa-ti raspunda.

| andreirobert123 explică (pentru Salontanul):

Http://www.dedeman.ro/......adrus.html Acesta este cazanul, 6 calorifere, 3 persoane fac baie, folosesc lemn de fag si cocs.