| wannabe a întrebat:

Cat costa manopera pentru instalarea unei centrale termice de apartament?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Am apartament cu 3 camere, in Caracal si doar manopera m-a costat 1000 lei. Aveam deja teava pentru centrala si proiectul pentru ea.Au fost 2 baieti si au muncit 2 zile. Poti sa te interesezi la firmele de instalatii din orasul tau.Nu-i nicio suparare ca intrebi cat te costa. Daca ai deja o centrala termica majoritatea refuza sa o instaleze sau fac o treaba de mantuiala si intr-un final tot de la ei pui.
Bafta!

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Pentru instalatii sanitare, o manopera cinstita e 150 de lei de obiect. Centrala e un obiect, fiecare calorifer e un obiect, fiecare chiuveta la care se leaga apa calda e un obiect. La fel si alte accesorii, gen boiler, puffer sau mai stiu eu ce.
Durerea mare e cand vine vorba de gaz. Acolo manopera e imensa, in Arad e cca 3000 numai instalatia interioara, iar pana la apartament difera de la caz la caz (depinde daca exista sau nu teava trasa de alti vecini si pana unde e trasa).