| eu_stie_tot a întrebat:

Cam cat ar ajunge la pret instalarea unei centrale termice de apartament. Nu doar manopera, totul... stie cineva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un raspuns precis fara cateva elemente: daca este electrica ori pe gaz, marimea centralei(care este in functie de marimea apartamentului), firma producatoare, daca ai gazul introdus in apartament ori urmeaza sa il introduci etc.
Da o cautare pe internet si o sa gasesti multe site-uri cu centrale termice de diferite tipuri si caracteristici tehnice si o sa poti alege, in functie de necesitati si posibilitati financiare. Si manopera depinde de localitatea in care stai si de firma care ti-o instaleaza si asta poti sa vezi pe site-urile firmelor de instalatii.

| CosteaVlad a răspuns:

Cam undeva pe la vreo 30 de mil.

| Corina a răspuns:

Acum, in luna august, instalarea unei centrale termice la un apartament de 3 camere, costa in jur de 64 mil., cu centrala Vaillant. Pretul poate varia in functie de tipul centralei, dar nu cu mult.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca lucrezi cu firma specializata si cumperi centrala. calorifere etc etc [depinde si ce fel de centrala mai scumpa sau asa si asa ] ajungi undeva la 50 de mil vechi. depinde sicite camere ai 2 3 4 atunci costa mai mult pentru ca sunt mai multe calorifere. tevi la multe robineti bla bla [eu am pus centrala IMERGAZ italiana la apartament de 2 camere si am dat 48 de mil dar in 2007. deci.

| alexaioa21 a răspuns:

Banuiesc ca in jurul unui pret de 25-30 milioanehappy
fundita?big grin plss?big grin