| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa o refacere de instalatie sanitara sub chiuveta?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la 100 lei in sus + materialele folosite + cheltuieli aferente (aprovizionare, transport etc.)

| sierra1 a răspuns:

Fără una sută nu se deranjează nimeni

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

50 lei plus taxiul meseriașului până la tine și înapoi, plus costul piesei ce urmează să fie înlocuită.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

2 filtre niste tevi, filtru y, naiba stie dar e cam tot de acolo de sub

| Vântulalb a răspuns (pentru sadrian46):

Wow, ce ieftin e la Cluj!

| sadrian46 a răspuns (pentru Vântulalb):

Mă refer la tariful unui meșter particular care mă servește de 8 ani de zile.
Asta dacă este vorba de o reparație, nu o instalație completă, așa cum dorești dta. Atunci poate costa și 200 lei.

| Vântulalb a răspuns:

Daca e "tot de acolo de sub", tine-te bine! Manopera porneste de la 100 pentru orice schimbare minora. Plus... ti-au explicat altii mai sus.

| existential a răspuns:

Cel mai sigur e sa suni la o firma de instalatii. Le explici situatia si le ceri un cost estimativ.