| Ana1687 a întrebat:

Cat te costa sa stai cu chirie intr-un apartament cu 2 camere in Bucuresti?+intretinere, cablu, net, etc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde in Bucuresti? Ca una e in capatul militarilor alta in Herastrau.
Una e un apartament mobilat, alata un apartament gol
Una e un apartament in bloc n izolat, curat si eventual nou, alta e intr unul vechi vai de curu lui.

O chrie decenta la 2 camere pleaca de la 300euro. Utilitatile... platesti cat consumi

| Lostlyric a răspuns:

In Bucuresti, doar preturile garsonierelor incep de la 150 de euro/luna (in functie de zona). Apartamentele cu 2 camere (spre ex. zona Militari, zona nerezidentiala, unde chiriile sunt mai ieftine pentru. ca metro ioc!) incep de la 300 euro/luna. Cheltuielile lunare te ajung in medie, la 350 lei pe luna, in functie de luna, in functie de provider la internet, adaugat si energia electrica s-a.m.d. Ar fi bine sa te pregatesti cu minim 1800lei/luna. Briefly.

| Kogaion a răspuns:

Depinde si unde in Bucuresti, totusi la 2 camere, probabil intre 200-300 de euro lunar, iarna probabil de duci pe 400.

| Adry05 a răspuns (pentru Kogaion):

Cred ca spre 300 mai degraba. Am vazut in Timisoara 180 euro chirie pe GARSONIERA.

| whiteNblack a răspuns:

Aproximativ 250 de euro/luna