| Vasai_Vasile_1978 a întrebat:

Cați saci de ciment îmi trebuiesc la 58m pătrați cu o grosime de 15cm? Este o placa dintre nivele. Amestecul il fac cu balast din stație.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu ce înseamnă balast din statie, ideal ar fi sa folosești beton din statie.
Daca nu e posibil, macar înlocuiește balastul cu sort si nisip, după o rețetă pe care o găsești ușor pe net.
Eu îți recomand beton B250, pentru care ai avea nevoie de 3100 kg ciment. Adică 62 de saci de 50 kg, 78 de saci de 40 kg sau 155 saci de 20 kg.

| darrio2007 a răspuns:

Cei de la statie stiu reteta, daca tot faci acolo betonul.