| kojak a întrebat:

Ce blat e recomandat in bucatarie? Care e cel mai rezistent si mai ok de folosit? De lemn, de granit, piatra? Voi ce spuneti?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai tu compari piatra si granitul cu restul?
laughing
Normal ca granit arata intr-un fel dar nu uita ca pentru granit si piatra iti trebuie ARMATURA SERIOASA ca sa le tina.

| valentingb a răspuns:

Recomandări sunt multe, ce bani ai?
Blatul de granit îl cumperi o dată și îl moștenesc copiii și copiii lor. Dar costă cât pentru 3 generații.
In magazinele de profil de la noi vei găsi in general blaturi de PFL, cu un strat plasticat ca îmbrăcăminte. Pentru majoritatea oamenilor, e suficient, deoarece majoritatea oamenilor folosește un fund de lemn de 15 lei la Auchan.
Eu spun să iei ce îți permiți.

| ZiziKam a răspuns:

Este adevarat. Blatul din granit poate fi așezat doar pe dulapuri armate corespunzător și un alt dezavantaj este prețul foarte ridicat. Sunt un susținător al soluțiilor mai economice și aleg mobilierul de bucătărie cu un blat. Durabilitatea nu este atât de grozavă, dar cine dintre noi vrea să aibă același mobilier toată viața?