| eugenhadan a întrebat:

Ce buget sa aloc pentru mobila de dormitor? Nu vreau mobila de PAL melaminat, m-ar tenta mobila din lemn masiv sau panouri furniruite.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu cred ca astepti un raspuns minune la intrebarea de ce romanul prefera o mobila care costa cam jumatate din salariul mediu pe economie in locul uneia de calitate pentru care trebuie ar trebui sa economiseasca ani de zile ca sa si-o poata cumpara.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei mobila din lemn masiv atunci pregateste cam 15.000 ron

| eugenhadan explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru raspuns!
Insa cred ca se poate cu o treime din banii mentionati de tine.Concret ai ca exemplu urmatorul magazin online : www.mobilaok.ro
Gasesti ceva pe gustul tau aici? Mie imi place dormitorul Armonia.

| regis a răspuns (pentru eugenhadan):

Da, o treime din bani, dar nu lemn masiv. Daca vrei lemn masiv, gandeste-te la o suma apropiata de cea avansata de @suntserios. Serios.

PS: Acum imi dau seama ca e vorba de magazinul tau. Naspa mod de a-ti face reclama.

| eugenhadan explică (pentru regis):

Da,ai dreptate, e magazinul meu. Nu incerc pe TPU sa-mi fac reclama,incerc sa aflu raspunsul la intrebarea : de ce romanul alege mobila din PAL?
Am si eu(in magazin) modele din PAL si sincer diferenta de pret fata de un mobilier din 'lemn masiv sau panouri furniruite' (asa am scris in intrebarea initiala) nu justifica alegerea pe care o face romanul de clasa medie.
Sunt mahnit ca toata forta de manipulare din piata este orientata spre mobila din PAL si noi suntem 'atrasi orbeste' de noua moda, doar ca e 'mai ieftina' si/sau 'modelele sunt pentru o anumita varsta', etc.
Deocamdata nu pot acorda 'fundita', raspusnurile pe care le-am primit sunt argumentate superficial.
E clar ca trebuie sa schimb raportul produselor din site, PAL-ul va deveni noua mea pasiune!

| regis a răspuns (pentru eugenhadan):

Nu cred ca astepti un raspuns minune la intrebarea de ce romanul prefera o mobila care costa cam jumatate din salariul mediu pe economie in locul uneia de calitate pentru care trebuie ar trebui sa economiseasca ani de zile ca sa si-o poata cumpara.