| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce as putea curata ( sterge) mobila din lemn masiv? Dar cea din pal melaminat?

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

Pentru mobila din lemn masiv, sprayuri care contin si ceara (daca nu-ti place pronto, probeaza genius). daca are urme de grasime multe, intai curat-o cu o solutie slaba de apa cu sapun, cu miscari circulare. pentru pal melaminat e ok detergentul de geamuri sau cel universal, dar numai cele care contin alcool. daca sunt murdare rau, inainte sterge-le cu cif solutie si limpezeste.

5 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Cea de pal melaminat poti curata si cu detergent de geamuri, iar cea lacuita cu pronto spray, dar nu vrei probabil de la miros. Nu folosi la cea masiva alcool, acetona sau alti dizolvanti.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu imi place Pronto. Alte idei?

| Savy a răspuns:

Cu o carpa de bumbac si Prontos.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pronto clasic

| robert08 a răspuns:

Cu pronto pentru orice fel de lemn