| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai bine sa ai, chiuveta de portelan sau de inox?

8 răspunsuri:
| tee a răspuns:

... aproape un cm fara 4 mm...NU exista asa ceva. poate 0, 6 mm.
Chiuvetele din granit pentru bucatarie sunt elegante si mai putin pretentioase, dar mult mai scumpe.
Chiuvetele de inox de buna calitate anti-pata si anti-calcar sunt iarasi bune.
Eu am chiuveta de la Franke normala, adica nu este anti-calcar, iar apa mea din fantana este plina de calcar care se depune imediat. Dar cand o curat (otetul curata foarte usor si bine calcarul) este ca noua.
Eu din cate am vazut pe la altii chiuvetele doar anti-calcar nu sunt prea bune, depinde totusi si de calitatea chivetei.

| fabiola a răspuns:

Din inox de calitate(cel putin o grosime de 6mm)!

| SweetCandy a răspuns:

Portelanbig grin

| lifeForJesus a răspuns:

De ce de inox?

| Dianna a răspuns:

Inox!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Chiuvetă de inox.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiuveta! daca ai respectat termenii este vorba de bucatarie! Cea din baie are alt nume!
Pt bucatarie : portelanul este mai pretentios dar foarte elegant. Bucatariile cu stil au asa ceva si sint relativ scumpe. A nu se confunda chiuveta de fonta smaltuita cu cea de portelan! Inoxul ...este deja pe toate drumurile, nimic spectaculos. Pt cei ce tin pasul cu moda si vremurile, acum se gasesc si din materiale compozite, rezistente si de, are efect, sau blaturi cu chiuveta performata, o mare fita!
In concluzie toate sint bune, depinde de tipul bucatariei si cit vreti sa investiti.
Ca recomandare, decit ceva de fite, mai bine ceva util : o chiuveta de inox prevazuta si cu un tocator de resturi menajere.
La cele de inox trebuie avut atentie ce alegeti, este de preferat cele cu cuva ambutisata si anticalcar, nu cu cuva sudata si lucioase...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@fabiola / Nu exista asa ceva! Stiti ce inseamna 6 mm?