| dana_8812 a întrebat:

Ce izolatie pod pune in podul casei intre grinzi, dar in interior? Nu torn placa de beton.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Vata minerala + polistiren, si e izolat termic mai ceva ca un perete.

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu incerci vata minerala? E folositoare si nu e asa scumpa. poti pune un tavan fals, vata si lasi podul asa cum e daca vrei neaparat in interior.Bafta!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu incerci vata minerala de sticla? E folositoare si nu e asa scumpa. poti pune un tavan fals, vata si lasi podul asa cum e daca vrei neaparat in interior.Bafta!

regis
| regis a răspuns:

Nu inteleg cum vine asta in podul casei dar in interior. Intre grinzi se umple cu vata minerala, iar sub ele se monteaza un tavan fals din rigips, pe profile metalice (lemnul lucreaza si in timp apar fisuri).

Răspuns utilizator avertizat
| simf a răspuns:

Pe partea interiaora, prinzi de grinzi OSB, apoi de OSB ghips carton. sus, in pod, pui peste OSB polistiren expandat de 10 macar si pe deasupra poti pune scanduri ca sa poti calca pe ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa fac fa fel dar nu stiu daca este bine

| gabriela_5751 a răspuns:

Deci eu habar n-am, imi pare rau, ca nu pot sa te ajut!