Întrebare recomandată | Veronica80 a întrebat:

Ce parere aveti despre aparatele cu ultrasunete anti caini?

10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cred ca ar trebui intrebat un caine, nu un om.

| LIN2010 a răspuns:

Pentru protectie, aceste aparate nu dau rezultatele asteptate, eu prin natura meseriei folosesc si astfel de dispozitive (primite de la firma), dar la unii caini au efect, la alti nu.Deci trebuie testat un astfel de aparat daca vrei sa te protejezi de caini.Succes

| NemNUZ a răspuns:

Hop au si sarit ca ce aveti cu cainii? Ei bine si cainele e un animal, daca nu e dresat nu poti fi sigur pe tine ce are in cap si nu ar fi problema daca ar fi unul, dar cand sunt vreo 10 si esti singur pe o alee, e grav.E bine sa ai un dispozitiv de acest gen la tine pentru orice eventualitate, oricum nu sunt sigur ca functioneaza garantat dar macar esti mai sigur pe tine

| Zoey112 a răspuns:

E ok sa il folosesti daca mergi cu bicicleta sau rolele dar sa nu il folosesti pe propriul caine

| d3men7zel a răspuns:

Aparatul portabil cu ultrasunete impotriva cainilor reprezinta cel mai uman si sigur mod de a alunga cainii agresivi. FUNDA?big grin

| Zapkitu a răspuns:

Sunt foarte bune pentru cainii turbati.

| ancaemilia a răspuns:

Eu nu am o parere buna, cainii sunt si ele fiinte cu suflet in plus sunt considerati cei mai buni prieteni ai oamanilor nu ar trebui sa existe astfel de aparate

| TheLegends a răspuns:

Pai da sunt bune pentru caini de pe strada dar le afecteaza rau ultrasunetele alea si nu sunt bune deloc!

| stpcr27 a răspuns:

Da ce ti-au facut cainii? ti frica ca te mananca? stai linistita, nici cainii nu te-ar manca la cat esti de rea.