| marysweet a întrebat:

Ce parere aveti despre centralele Buderus?

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Sunt bune, desi sunt scumpe, stii cum e, platesti si firma. Insa mai scumpe sunt, Ferolli, Bauchnecht, Immergas, etc. Cred ca raportul pret calitate gasesti la Vaillant. Daca esti din Bucuresti, stiu un furnizor de prima mana, care una de 28 KW ajunge undeva la 3400 lei. Daca mai te pot ajuta cu ceva, intraba-ma, sunt instalator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fiabile, insa au pretul destul de piperat. Eu am acasa montata o centrala Ariston Uno, de multi ani, si n-am avut probleme. O ingrijesc, eu ii fac si reviziile exact dupa norme, cu noxe/masuratori/reglaje, si alte treburi. Orice dealer va cauta sa te convinga de faptul ca echipamentul lui este cel mai bun :))
Cand o sa crape a mea, o sa cumpar ceva de genul asta http://www.centralebosch.ro/......-AE--Bosch