| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre centralele Immergas
Vreau sa iau acum una si vreau niste pareri daca aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am centrala Immergas de 6-7 ani. Pina acum a functionat perfect, fara probleme.

| crysty97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cat de mare e casa ta, adica eu am 5 camere si la toate am calorifere si dca mai fac si baie nu o suprasolicit sau ceva de gen si dupa se strica?

| anonim_4396 explică (pentru crysty97):

Apartament cu 2 camere si dependinte (4 calorifere). Cam 50mp cu o camera pe colt unde am si termostatul. Asta inseamna ca dupa frigul de acolo porneste si centrala. Plus dusuri... fara numar :-)) Centrala mea este de putere medie. Sint si mai puternice. Cred ca se autoprotejeaza, in sensul ca nu mai incalzeste suficient apa daca este prea mare consumul la baie. Apa din calorifere se recircula cind scade putin temperatura, deci nu consuma mult pentru reincalzire.
Recomand termostat.
Recomand un contract de service (sincer, eu pina acum l-am platit degeaba, dar paza buna...). Oricum trebuie facuta revizia la 2 ani. In acelasi pret, intra si service-ul dar multi nu stiu si il refuza. Daca se strica in timpul garantiei (parca 2 ani), se repara gratuit sau, dupa caz, se inlocuieste.

| crysty97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun mersi fain o zi buna

| anonim_4396 explică (pentru crysty97):

Cu placere, o zi buna!
Multumesc pentru fundita.

5 răspunsuri:
| antoniacpetrut a răspuns:

Sunt in top cele mai comercializate, daca o sa verifici majoritatea cartierelor rezidentiale au asemnea modele.
Daca nu ai cumparato, cautama sa primesti un pret bun happy