| fantomel10 a întrebat:

Ce pot pune pe o placa de ciment mai ieftin in afara de linoleu?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Vopsea,vopsesti cimentul ala si aia e tot, Acum nu ma intreba cit costa vopseaua, asta vezi tu si linoleum si vopsea si alegi.Dar cum in Romania este frig rau eu as pune mocheta dar nu lipita ci prinsa doar, iar sub se pune un pad, un fel de burete dar nu e burete.Cum se prinde mocheta? De juf imprejul cameri prinzi niste scindurele foarte subtiri direct in beton.Aceste scindurele sint late cam de 2-3 cm si au pe ele batute tinte, exact tinte care sa iasa pe partea ailanta.Cind se bat acele tinte se tine scindurica pe ceva dur astfel ca acele cuie mici sa se indoaie nitel cind ies pe partea cealanta.Nu stiu daca in Romania gasesti saceva lavinzare dar in alte tari le gasesti la magazin dea gata facute.Scindurica are o grosime cam de jumatate de cm.Deci dupa ce bati aceste scindurele in ciment cu cuieleisite in sus asezi padul ala peste care asezi mocheta si cu ajutorul unui dispozitiv manual ceva un instrument cu gheara intinzi mocheta si o prinzi linga perete in acele cuie.Nu o sa se vada nimic, nu o sa se simta absolut nimic, mocheta va sta intinsa ca pe masa.In casa cind vei merge vei simti cald a vei calca pe mocheta deci ai avantaj iarna.Parchet,linoleum,gresie aleatin rece, nu se merita in Romania asa ceva.Doar asa sa te dai mare sa arati ca ai parchet sau gresie dar sa tremuri usor.

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Musama, lipita cu solutie de aracet. Asta daca vrei ceva mai ieftin. Cit o sa tina insa, ramine de vazut.

| Mihaela1964 a răspuns:

Gresie,mocheta lipita direct pe ciment, parchet.

| VadTot a răspuns:

Te duci intr o padure..iei un sac de pamant. apoi cumperi un sac de gazon si plantezi ..respectivul gazon! Hai mai pretene ce ar putea exista mai ieftin decat linoleumul?

| fantomel10 explică (pentru VadTot):

Ideea e ca pe timp de vara imi mut fiarele acolo si n-am chef sa fac curat blana, deoacere din placa de beton iese praf.si iarna-mi bag masina.din asta n-amchef sa investesc happy!

| VadTot a răspuns (pentru fantomel10):

Ok.Mii de scuze!

Insa eu nu ti as recomanda sa ti pui moketa.
Nu de alta dar nu te as vedea cum va trebui sa dai cu aspiratoroul ori sa o cureti de scame smd...laughing
Succes!

| fantomel10 explică (pentru VadTot):

Deja si vad cum bag masina pe mocheta la iarna laughing

| CISCO a răspuns:

Offfffffffffffff vrei sa faci sala sa tragi de fiare pai prietenashhhhhh gandeste-te ca este sala ta e casa ta da fa-o daca ai bani cu parchet de 8mm dublu clic este si de 26 lei mp pe urma zugravesti camera alb bagi aer conditionat cateva postere cateva oglinzi un bec florescent un bec, normal un sac de box cu calculator sa asculti muzica heheeeeeeeee prietenas trebuie sa ai si bani si gusturi, dar bine voi astia cu muchi nu aveti multa imaginatie vreti asa mai ieftin heheeeeeeee mor de ras nu stiu de unde esti dar sper sa reusesti sa faci sala aia frumoasa si acum soldat culcat, culcat si baga mare,,,,

| fantomel10 explică (pentru CISCO):

Mai Fable..acum citesc raspunsul tau.se vede ca vorbesti in lipsa de cunostinta de cauza.eu am un garaj unde iarna-mi tin masina iar acum vara mi-am mutat fuarele pentru a-mi imbunatati forta in regim de rezistenta pentru sportul meu. daca lucrezi cu "fiarele"nu neaparat pui muschi ca idiotu pe tine. voiam doar cateva sugestii cu ce sa pun pe jos unde e ciment sa nu mai fie atat de praf! happy! da daca u zici ca astia cu muschi n-au imaginatie.e treaba ta...generalizezi ca orice alt roman faci parte dintr-o majoritate!

| CISCO a răspuns (pentru fantomel10):

Ideea e ca pe timp de vara imi mut fiarele acolo si n-am chef sa fac curat blana, deoacere din placa de beton iese praf.si iarna-mi bag masina.din asta n-amchef sa investesc!
da nu ai chef sa faci curat nu ai chef de nimic,, faci ce vrei,, pune ce vrei.

| fantomel10 explică (pentru CISCO):

Eu am primit nish raspunsuri constructive, pozitive care ma ajuta! tu nu stiu ce vrei sa imi arati!

| CISCO a răspuns:

monkey ma-i ieftin pune ziare monkey

| CISCO a răspuns:

[]==[] ~^o^~ thinking