| franalbarico a întrebat:

Ce sa fac daca ma patez cu aracet pe blugi?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai lasi pantalonii la inmuiat intr-un lighean cu apa calduta timp de 10 minute dupa care freci usor pata cu o periutza sau chiar cu mana, dupa care poti baga pantalonii respectivi la masina de spalat

| Vi003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Yogy, ca un om mare le zici! big grin

| Vi003 a răspuns:

Astfel de pete le scoti daca pui in masina doua pernute cu detergent (costa aprox. 2 lei una). Daca se mai observa, repeti operatia. Blugii se spala intorcandu-i pe dos, sa nu-i speli niciodata pe fata, se duc repede. O zi placuta! (Vezi ca azi e sarbatoare, nu se spala!)

| VyrusEleven a răspuns:

Aracetul este o subtanta solubila (se dizolva in apa) o spalare la masina si e de ajuns. Bafta

| tiaRa12 a răspuns:

La fel cum au zis si aceilalti la masina la mine a mers si eu tot mi-am patat blugii ca si tine