| anonim_4396 a întrebat:

Ce saltele folositi? Am vazut ca sunt cu arcuri, cu arcuri si spuma si doar cu spuma. Am inteles ca cele cu spuma sunt cele mai bune, dar in acelasi timp am inteles ca in timp raman cu denivelari. Ma intereseaza sa fie trainica

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu prea sunt doar cu arcuri, far spuma. Chiar si cele mai scumpe, cu iarba de mare, arcuri individuale si alte minuni, foarte rar nu au deloc spuma. Spuma este un eufemism pentru banalul burete, producatorii nu pot sa te convinga sa dai o cârcă de bani pe un material banal si ieftin, asa ca nu ii mai spun burete, ci spumă.
Asadar eu le-as clasifica in doua mari categorii: cu arcuri si fără arcuri. In ambele categorii sunt si slabe calitativ, sunt si bune, mai moi sau "ortopedice" (alt eufemism), totul tine de gust.
Eu de exemplu prefer salteaua fara arcuri, fara memorie, cu densitate peste medie (asa zisa semiortopedica).

| Paula2018 a răspuns (pentru regis):

Multumesc pentru explicatii, am inteles, o sa caut si eu sa vad, poate gasesc intr-un magazin sa le probez cat de cat.

| sierra1 a răspuns:

Pe viață - dai un ban dar...

https://www.emag.ro/......D61BCWBBM/

| Paula2018 a răspuns (pentru sierra1):

Nu stiu cati bani ar trebui sa am sa dau 11.000 pe o saltea. Mersi oricum de recomandare.

| sierra1 a răspuns (pentru Paula2018):

Somn ușor!

| Simpatic a răspuns:

Cele cu memorie mi se par cele mai bune.Deci e varianta cu spuma.

| anonimg a răspuns:

Vechime de doar doi ani:
https://www.expert-saltele.ro/saltea-perfect-superortopedic-100x200/
Daca stiam comandam cu duritate mai tare.

| Iote a răspuns:

Din cele ce se gasesc azi, cu arcuri si spuma sunt cele mai bune. Daca te si tine buzunarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acasă am saltea cu memorie și e mai confortabila decât cea de aici de unde stau cu chirie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și pernele la fel. Nici nu se compara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saltelele cu spuma sunt cele mai bune

| StefanChriss a răspuns:

Eu folosesc saltea cu spuma cu memorie de vreo 7 ani si nu s-a denivelat deloc, deci cred ca e oklaughing

| Daiana19322 a răspuns:

Am folosit atat saltea cu spuma cu memorie, cat si saltea cu arcuri. Pot spune ca salteaua cu spuma cu memorie este foarte confortabila si cea cu arcuri te ajuta in cazul in care ai dureri de spate. Mai exista si saltele hibrid (o combinatie intre spuma si arcuri). Daca iti iei o saltea cu materiale de calitate, nu ar trebui sa ramana cu denivelari. Daca mai ai nevoie, poti citi mai multe informatii despre tipurile de saltele: http://www.gardianul.ro/mobilier/cele-mai-bune-saltele/

| PortoStore a răspuns:

Buna, vazand ca sunteti in cautare de saltea pentru pat, poate aveti nevoie si de o lenjerie pentru pat, atasez un link :
https://www.facebook.com/PortoStore.ro/posts/892448091160508
Seara buna.