| Buga_Vlad_1996 a întrebat:

Ce se va intampla cu o planta dupa ce este asezata la o lumina alba puternica si ce se va intampla cu ea la o lumina alba mai slaba?

4 răspunsuri:
| 3xfemeie a răspuns:

Daca nu stii ce planta e si ce lumina prefera poti incerca dar sa o urmaresti. nu moare asa repede si daca ti se pare ca nu-i place fara lumina puternica adu-o inapoi happy

| RainboyDash a răspuns:

Depinde de planta, nu toate suporta lumina

| BuGz a răspuns:

Va muri.
deoarece ea se va obisnu in prima faza cu lumina puterica iar la a doua va duce lipsa de ea si va da COLTU' big grin
Funditaa?!?!?

| Cristi83tm a răspuns:

Depinde de specie, unele suporta lumina mai puternica alte nu, dar daca o muti la o lumina mai slaba planta isi va incetini cresterea, sau ar putea sa se lungeasca varfurile din cauza luminii insuficiente.