| anonim_4396 a întrebat:

Ce sistem de incalzire pot folosi, incat sa nu usuce aerul din camera si sa poata mentine singur o temperatura constanta pe timpul noptii? Sa nu fie nici zgomotos? In afara de centrala de apartament happy Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Panou de incalzire infrarosu, termostatat.
Doua conditii trebuie sa fie indeplinite:
1. Sa nu fie orientat spre fereastra sau spre usa, fiindca radiatiile IR se propaga asemanator luminii vizibile
2. Sa ai circuitul electric bun (sa poata rezista si la un fier de calcat sau masina de spalat)

Caldura va fi placuta, asemanator sobei de teracota, aerul nu se va usca.

| sweetangels a răspuns:

Incalzire prin parchet - am vazut ca se plateste foarte putin la cheltuieli si stateau in caldura de 27 grade...