| mattei a întrebat:

Ce tip de pat vi se pare mai frumos, din lemn sau din fier forjat?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Depinde cum se integreaza in designul camerei. unori merge unul din lemn, alteori din fier forjat.

23 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Fierul este rece si-ti inspira ceva cazon.
Poate sa fie si un pat cu schelet metalic si placat cu lemn.

cristian
| cristian a răspuns:

Cel mai frumos este un pat cu suflet cald si o inima fierbinte care bate pentru tine.

assiris
| assiris a răspuns:

"Ce tip de pat vi se pare mai frumos..." Tip sau tipă? happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu visez unul de fier forjat...

| psiholoaga a răspuns:

Eu sunt adepta materialelor blande si lemnul imi transmite asta. As vrea un pat mare, frumos, din lemn sculptat sau pictat manual. Eventual de minehappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Din lemn

mira
| mira a răspuns:

Lemnul are caldura si eleganta.Moda fierului forjat la mobilierul de interior va trece. Mira

| DenissaDeea a răspuns:

Eu cred ca patul din lemn mai ales daca e sculptat, e mult mai placut, dar acum depide si gustul persoanei carel cumpara...

| mariavinereanu a răspuns:

Depinde cum ti se incadreaza cu interiorul camerei! O mobila clasica nu merge cu pat din fier forjat! Daca acum amenajezi de la a la z camera, mie mi se pare super un pat din fier forjat! Senzatia de rece o da mai mult culorile din jur decat patul propriu zis.Si apoi tine de stil, varsta si .fixuri.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din stejar masiv, bine si solid asamblat, simplu, clasic!

| NoName_9903 a răspuns:

Eu am de fier forjat, si mi se pare cel mai frumos :-)

| JayLeno a răspuns:

Eu prefer lemnul, este mult mai cald, elegant si relaxant. happy fierul imi da o senzatie de rece...nepotrivita pentru un dormitor(parerea mea)

| LittleZyzy a răspuns:

Cele din lemn.Arata frumos ca mobila... cele din fier imi par ca seamana cu cele de spitallaughing

| Ben. a răspuns:

Pe alea din fier forjat iti ingheata picioarele. lemnul scartsaie si vecinii o sa te invidieze

| alina si florin a răspuns:

Poti sa folosesti si fier si lemnwinking
amandoua se pot combina ok

| bubu_7778 a răspuns:

Din fier forjat clar! Este super sexi si are o eleganta, o sobrietate dar in acelasi timp imi inspira sexualitate.

| csintalan a răspuns:

Pe care dorm linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lemn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, eu am unul din fier combinat cu lemn, facut de o firma de la Galati (Romania nu alta tara), foarte seriosi tipii, si sunt foarte multumit atat de cum arata cat si de felul in care este realizat. Daca esti in dubii, intra pe www.patfierforjat.aaz.ro si vezi acolo modele de tot felul. Succes in alegerea pe care-mi imaginez ca trebuie sa o faci.

| N538961518 a răspuns:

Lemn

| popafane a răspuns:

Din fier forjat este mult mai elegant. http://www.pasaj.ro gasesti aici exemple

| diana0489 a răspuns:

Din fier forjat arata mai bine http://www.metaldesign.ro/......del-1.html