| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Cei care aveti calorifere 2500 w cam cat va vine la 2 luni la curent?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Consumul depinde de mai multe cauze subiective sau obiective. Depinde cum este locuinta de izolata, este pe soare sau nu, daca stai la bloc este cineva sub tine si se incalzeste, ai si alti consumatori mai mari sau mai mici, etc. Nu poti decat sa verifici consumul zilnic fara calorifer si apoi cu calorifer in functiune. Poti face diferenta si sa inmultesti cu cate zile stai in acea locuinta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Dulblu daca il tin la minim, triplu daca il tin la maxim si non-stop.
In conditiile in care vara vine o factura de 400-500 lei.