| sufletsel a întrebat:

Cine stie cat costa un porcusor de guineea si cu ce se hraneste?

Răspuns Câştigător
| iulia_7948 a răspuns:

In jur de 100 de lei. exista mancare speciala, pe care o poti procura din supermarchet sau din farmacii veterinare, mancarea contine mai multe feluri de seminte, stafide, alune, legume uscate. ii poti da fan, pe care il gasesti tot in magazine, sau leguemsi fructe proaspete. trebuie sa aiba apa in permanenta. dar ai mare grija, dintii rozatoarelor cresc non stop si au nevoie sa rontaie mereu cate ceva, deci nu e de ajuns s aii dai legume crude. cerealele, mancarea speciala, nu trebuie sa lipseasca.

9 răspunsuri:
| iulia_7948 a răspuns:

De unde esti? iti dau eu unul gratuit, cu tot cu cusca.

| sufletsel explică (pentru iulia_7948):

Cosmina_princ3ss e id meu da i add s vb

| sufletsel explică (pentru iulia_7948):

Tu de unde esti?

| kathgilbert a răspuns:

Eu am doi, insa i-am luat de la o prietena cu 25 de lei(total). Mananca patrunjel, mere, fan, etc. dar gasesti la farmacie si mancare pentru ei.
Uite un site util: http://www.gemon.ro/ro.htm

| GrizzlyRO a răspuns:

De ce nu intrebi tu la un PetShop happy nu te costa nimic sa intrebi iar vanzatorul o sa te lamureascahappy Porcusorul de guineea e in jur de 50 de lei, cusca 100 de lei, rumegus si alte chestii inca vreo 30-40 de lei. Un total cam de 200 de lei happy

| Hydrangeaceae a răspuns:

Buna! Eu am un porcusor de guineea de 4 ani. L-am cumparat de la magazinul de animale si am dat 25 lei pe el dar am dar 40 lei cusca.

Se hraneste cu patrunjel, morcovi, cartofi, castraveti, iarba, mancare speciala, grau, porumb.

Sa stii ca nu e greu de intretinut insa daca nu ii faci curat de doua ori pe saptamana nu vei putea sta in casa pentru ca miroase foarte urat.

Daca vrei sa ma mai intrebi ceva, da-mi mesaj si iti raspund cu mare placere.

O zi frumoasa!

| Ana227 a răspuns:

Un porcusor de guineea costa in jur de 15 lei dar depinde de care vrei,ca sunt mai multe rase (par lung, scurt, cret, etc.)si depinde si de unde il cumperi, eu iti recomand un Pet Shop pentru ca de acolo esti sigur ca cumperi un animal sanatos si in plus primesti si mai multe informatii de la vanzator. Daca vrei viziteaza https://www.youtube.com/user/totulpentruanimale sunt clipuri care cel putin pe mine m-au ajutat foarte mult der trebuie sa le subtitrezi; iti ofera informatii foarte utile despre porcusorii de guineea si cum trebuie ingrijiti.Bafta!

| NOLYA a răspuns:

Unul costa in jur de 130 lei ...si se hraneste cu mancare speciala loata da la magazine de animale