Întrebare recomandată | m2704 a întrebat:

Cine stie din sursa sigura cat costa o racordare a unei cladiri la electricitate? Cu cat de multe detalii daca se poate..multumesc..funda:

Răspuns Câştigător
| mika22 a răspuns:

Salut! chiar am intrebat pe cineva de la renel acelasi lucru saptamana trecuta, monofazic costa 3.500 lei iar trifazic 5.000 lei.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cea mai sigura sursa sunt cei de la Electrica.Du-te la ei si intreaba.

| cat a răspuns:

Cel mai bun raspuns si complet cred ca tot de la Renel o sa-l obtii. trebuie sa aiba un telefon de contact/informatii.

| donnie112 a răspuns:

Racordarea te costa undeva intre 3000-3500 lei, doar racordarea fara circuitele pe cara le faci in cladire, deci doar pentru simplu fapt ca vei fil legat la curent te va consta atata...

| blacksoul69 a răspuns:

Intre 3.000 si 5.000 dar depinde si unde e cladirea

| paulapatricia a răspuns:

Depinde de puterea solicitata. Variaza de la 50 la 200 de lei.

| regis a răspuns (pentru paulapatricia):

Ai auzit expresia "nu stii la bani"?

| Stancu_Alin_1979 a răspuns:

Vel mai bine sa mergi la firma cre vireaza curentul electric si sa ceri o oferta, atunci vei afla sigur...

| geoooorgelush a răspuns:

Doar sa te lege de la contor la retea este 40 de mil lei vechi eu am un teren undeva si am facut deschiderea la lumina am angropat un stalp de lumina pe suprafata mea de teren unde mi-a montat un contor si o priza si aam platit 40 de mil lei vechi

| ionut91 a răspuns:

Daca ai retea ce trece prin fata casei te ajunge cel mult 1500 ron